logo A+A Renax

A+A Renax, ČR a EU.

Stěhovací služby pro Vás

Neobvyklé stěhování Pianina

Jednoho podzimního dne opět zazvonil telefon. Volal nám zákazník a z jeho vyprávění bylo zjevné, že se nechtěně dostal do problému, který sám snad není schopen vyřešit.

Potřeboval přestěhovat starší pianino o hmotnosti 200 kg z patra rodinného domu do přízemí. Tento požadavek není sám o sobě nijak zvláštní a jde spíše o běžnou praxi. Dispečerka odvětila, že takovou práci rádi pánovi uděláme a než řekne švec, bude nástroj v přízemí. Jenže to by bylo příliš snadné a pokud by to opravdu tak snadné bylo, zvládl by to náš zákazník s partou kamarádů snad i sám.

Problém spočíval v tom, že klavír byl přibližně před deseti lety nastěhován do domku přes balkon, pomocí vysokozdvižného vozíku, který si pán na chvíli pronajal v nedalekých stavebninách. Po deseti letech již nebylo možné vysokozdvižný vozík zapůjčit a dům i s dvorkem prodělal jisté renovace, pro které již nešlo tuto mechanizaci použít. Zbývalo jen stěhování po schodišti, které bylo v horní části stočeno do pravého úhlu a opatřeno zábradlím, takže se nedalo s nástrojem vytočit. Bylo tam tak málo místa, že nešlo ani nástroj za dveřmi postavit a stěhovat na výšku. Dohodli jsme se zákazníkem prohlídku u něj doma.

Náš technik zkonstatoval, že jsou snad jen dvě možná řešení:

  1. Vybourat zárubně a zvětšit otvor po dveřích tak, aby bylo možné nástroj otočit na výšku již v místnosti a projít vzniklým otvorem na výšku až na schodiště.
  2. Uřezat zábradlí, aby se nástroj dal vytočit na schodišti a stěhovat jej klasickým způsobem, v přirozené poloze.

Varianta číslo dvě se zdála být lepší a snad i schůdnější. Každopádně pro stěhovaný nástroj je šetrnější.

Navrhli jsme tedy řešení a ve smluvený den jsme šli na to. Nejdříve přijel na místo stěhování náš montér, který byl vybaven rozbrušovačkou, svářečkou CO2 a ostatním potřebným nářadím.

Zábradlí uřezal. Uřezal jej celé, ne jen v místě stěhování. Proč? Protože jsme společně se zákazníkem zkonstatovali, že zábradlí pro případné další stěhování bude lépe předělat na demontovatelné. Následně přijeli stěhováci a nástroj odstěhovali. Stěhování z celé zakázky samozřejmě zabralo nejméně času. Se vším všudy, ani ne hodinu. Mezi tím si náš montér připravoval vedle v garáži úpravy na starém zábradlí, aby jej bylo možné namontovat v nové podobně na staré místo. Vše se povedlo, jako vždy. Pianino bylo odstěhováno a zábradlí bylo rozděleno na tři demontovatelné pole a při příštím takovém stěhování v tomto domě postačí, když bude mít některý z našich pánů stěhováků v kapsa dva ploché klíče na demontáž staronového zábradlí.

Realizace tohoto stěhování rozhodně nepatřilo mezi ty nejlevnější, ale bylo současně sním vytvořeno dílo trvalé, užitné hodnoty. Zákazník byl maximálně spokojen, protože do budoucna byl jeho problém tohoto charakteru vyřešen a vše se „zmáklo“ za jeden den.

A kolik stěhování klavíru stálo?

Doprava pracovníků, pomůcek a materiálu
na pracoviště v rámci města Brna
:
Dva stěhováci + montér + pomocník = 4 x 80,00 Kč = 320,00 Kč
Samotné stěhování: počet pracovníků 2 x 1,00 hod x 150,00 Kč = 300,00 Kč
Příplatek za těžké břemeno: 200 kg x 2 úkony x 1,00 Kč = 400,00 Kč
Předělání zábradlí: Materiál (ocelová pásovina, ocelová trubka, spojovací materiál) = 500,00 Kč
8,00 hodin x 2 pracovníci (montér a pomocník) x 200,00 Kč = 3.200,00 Kč
Cena celkem: 4.720,00 Kč

Objednávka stěhování, vyklízení, či autodopravy