logo A+A Renax

A+A Renax, ČR a EU.

Stěhovací služby pro Vás

Jak probíhá stěhnování? Případová studie pro byt 2+1

Jednoho dne, přibližně kolem poledne zazvonil telefon. Služební telefon. To není nic neobvyklého, protože zvoní často. Tak jak jsme předpokládali, volal nám zákazník, který chtěl stěhovat svůj byt o velikosti 2+1 z centra Brna do rodinného domu asi 30 km od Brna. Dispečerka se jej zeptala na podrobnosti, vyžádala si a zapsala veškeré důležité informace. A tím pádem byla realizována závazná objednávka.

Mezi takové důležité informace především patří následující:

V tomto případě nebylo potřeba, aby náš pracovník přišel k zákazníkovi před stěhováním na takzvanou obhlídku. Tento zákazník se s námi bude stěhovat již po druhé a z předchozího stěhování se ví, že nejde o nic zvláštního a neobvyklého, co by vyžadovalo již zmíněnou obhlídku bytu předem, či konzultaci. Jak jsem již zmínil v prvním odstavci, objednal si zákazník po domluvě s dispečerkou naší stěhovací firmy stěhování bytu o velikosti 2+1 ve kterém měl ke stěhování i pianino o hmotnosti 250 kg. Byt se nacházel ve druhém patře bytového domu. Požadován byl středně velký, nákladní, stěhovací vůz se třemi stěhováky pro nakládku a vykládku stěhovaných věcí. Současně si domluvil zapůjčení 30 kusů plastových přepravek, které jsme mu zdarma dovezli až domů. Tyto přepravky si zapůjčil 14 dnů před termínem stěhování, aby měl dostatek času na kvalitní zabalení drobností. Dohodl se také, že nám přepravky bude vracet průběžně, tak, jak bude schopen drobnosti v novém domě vybalovat a ukládat na své místo. Protože pracuje v Brně, bude nám je dovážet sám, vždy jak pojede do práce, po předchozí telefonické dohodě dne a času.

V určený den a smluvenou hodinu přijela osádka stěhováků na místo nakládky a začali stěhovat.

V průběhu stěhování naši stěhováci prováděli nutnou demontáž velkých kusů nábytku, protože by se velké skříně ve smontovaném stavu nevešly v rodinném domě na točité a úzké schodiště. Také odmontovali lustry, odpojili automatickou pračku a myčku na nádobí. Demontovali kuchyňskou linku a poličky v koupelně.

Po těchto demontážích začali byt vystěhovávat a systematicky nanášeli vybavení bytu na stěhovací vůz. Nejprve větší kusy nábytku a po té drobnější vybavení bytu. Vše pečlivě zabalili do dek, nebo bublinkové fólie a přikurtovali ve stěhováku tak, aby se stěhované věci během přepravy nepoškodily. Po naložení běžného vybavení s hmotností do 100 kg nastěhovali pianino o hmotnosti 250 kg. Jednalo se o pěkný, zachovalý, starší kousek, který naši dva silní stěhováci z těžké party vystěhovali a naložili na vozidlo jako poslední, aby se na nové adrese nastěhovalo jako první, dokud v rodinném domě nezavazí žádný nábytek a vybavení. Krom běžného zabalení do dek, obložili tento lakovaný nástroj naši stěhováci navíc molitanem. I přes to, že je naše firma pojištěna proti způsobeným škodám, snažíme se jakékoliv škodě předcházet a vyhnout se tak nepříjemnostem a zbytečným starostem s likvidací a náhradou škody.

Nakládka celého vybavení bytu trvala přibližně tři hodiny. Po naložení naši stěhováci odjeli na místo vykládky. Někdy je potřeba, aby stěhovaný zákazník jel s našimi stěhováky v našem nákladním autě. V tomto případě se přepravoval na novou adresu zákazník svým osobním autem a tak mohl naše stěhováky na novou adresu navádět lépe jak navigace. Jízda na novou adresu trvala asi 45 minut a ujelo se 27 km.

Stěhování pianina

Po zaparkování našeho stěhováku ve vjezdu k rodinnému domu na nové adrese, začali naši stěhováci nastěhovávat dovezené vybavení domácnosti. Tak, jak bylo plánováno, začali stěhování těžkým pianinem. Nastěhovat pianino do prvního patra rodinného domu nebylo tak jednoduché, jako jeho vystěhování na původní adrese. Bylo stěhováno do patra rodinného domu po úzkých a točitých schodech, kde nebylo možné demontovat zábradlí. Nástroj bylo nutné stěhovat takzvaně na výšku. Pro naše stěhováky z těžké party tohle nebyl žádný problém a pianino bylo za chvíli na svém místě.

Po tomto složitějším nastěhování pianina začala běžná rutina, nastěhovávání ostatního vybavení přímo na místo, které si stěhovaný zákazník určil. Protože nákladní auto stálo přímo u domu a některé věci se stěhovaly do garáže, probíhalo nastěhování rychle a bez problémů, rychleji než vystěhovávání na původní adrese. Po nastěhování všech věcí ještě naši chlapi připojili pračku, myčku, smontovali demontovaný nábytek a pověsili lustry v kuchyni a v obývacím pokoji. Použitý materiál, kterým byly některé věci obaleny, naložili na vozidlo, aby jej při návratu zpět na firmu cestou ekologicky zlikvidovali u našeho smluvního partnera – renomované firmy provádějící ekologickou likvidaci veškerého odpadu.

Zbylo už jen vyplnit dodací list i daňový doklad a stěhování zaplatit. Protože se tento zákazník s námi stěhoval již po druhé, věděl, že stěhování od nás může být levnější, když použije slevový kupon z našich webových stránek.

Jak a čím bylo stěhování realizováno?

Stěhování jsme realizovali skříňovým, nákladním stěhovákem, vybaveným zvedacím čelem, typu Avia o objemu nákladové skříně 22 m3 a osádkou tří stěhováků.

Celé stěhování včetně montážních prací trvalo 6,00 hodin a bylo ujeto 56 km. Během stěhování nenastaly žádné problémy a neočekávané situace, ani nedošlo k žádným škodám. Zákazník byl již podruhé velice spokojen a konstatoval, že stěhování proběhlo dle jeho představ a potřeb, což je důvod, pro který bude v této oblasti naší firmu nadále využívat a svým známým doporučovat.

A cena celého stěhování?

3 stěhováci x 6,00 hodin x 150,00 Kč = 2.700,00 Kč
Počet ujetých km 56 x 13,00 Kč = 728,00 Kč
5,5 hodin prostoje vozu (nakládka a vykládka) x 250,00 Kč = 1.375,00 Kč

Obalový materiál:
Bublinková fólie o šíři 1 m , spotřebováno přibližně 50 metrů a strečová fólie, spotřebována jedna role o šíři 50 cm. Protože se zákazník s námi stěhoval již po druhé, dostal od nás obalový materiál zdarma.
Likvidace obalového materiálu = zdarma
Zapůjčení a doprava přepravek = v tomto případě také zdarma.

Stěhování pianina: 250 kg x 5 úkonů x 1,00 Kč = 1.250,00 Kč

Cena celkem: 6.053,00 Kč
Sleva 10%: - 605,30 Kč
Cena po slevě: 5.447,70 Kč

Objednávka stěhování, vyklízení, či autodopravy